3/29/2021

The acquisition of videos for the international Tourfilm competition was completed and the evaluation took place in two rounds.

The winning shots will be announced online on April 30, 2021. One main prize, two honorable mentions and one special prize will be awarded.

1/29/2021

The acquisition of the videos for Tourfilm competition has started. The deadline for video submission is February 26th, 2021.

1/5/2021

Registration for the 55th Tourfilm Festival will be open soon! All important information can be found on this website.

1/23/2019

Letošní, 52. ročník festivalu TOURFILM se uskuteční ve dnech 4.–5. října 2019. Těšíme se na vás opět v Grandhotelu Ambassador v Karlových Varech.

1/21/2019

CALL FOR ENTRIES NOW OPEN!
Our 2019 Call for Entries is now open. You can submit your film online in the categories: "Promo spot with the theme of travel up to 3 minutes"; "Promo spot with the theme of travel longer than 3 minutes"; "Documentary films with the theme of travel (including TV and online programs)" and "Amateur short film or 'vlog' with the theme of travel (up to 60 minutes)".

Submit your film here.

10/5/2018

Grand Prix pro letošní rok připadá spotu The Route of Fate režiséra Romána Parrado!
V rámci mezinárodní soutěžní části letošního ročníku MFF Tourfilm se nám sešlo velké množství kvalitních a zajímavých snímků, velkým vítězem, ale může být jen jeden!
Gratulujeme!
 
https://www.youtube.com/watch?v=AH1izE41xu

10/3/2018

Přednáška o českém prvenství na extrémní výzvě Lapland Extreme Chalenge.
Dozvíte se, jaké to je strávit v mrazu 27 dní a 13 hodin. Jaká úskalí musí člověk překonat při zdolávání 1049 kilometrů dlouhé trati vedoucí skrze zasněženou krajinu polárního kruhu? To vše vám představí veselá dvojka
Markéta s Adamem. První a jediní na světě, kdo tuto výzvu pokořili!
Markéta Peggy Marvanová a Adam Záviška: Na extrémní výzvu odpověděli Češi v pátečním programu od 14:30 ve velkém sále.

marvanova.jpg

10/1/2018

Cestopisné TV fejetony už překročily hranici šesti set dílů a zavedly diváky do téměř padesáti destinací celého světa. Ojedinělý projekt ČT Ostrava - výjimečný i délkou jednotlivých dílů do šesti minut - představí v ukázkách jeden z autorů Petr Voldán. Pozve Vás mimo jiné do Kaplického domu ve Walesu, jihokorejské kavárny Bořka Šípka nebo do kaple Svatého otce v Římě...
Petr Voldán - Postřehy odjinud: Česko-slovenské stopy ve světě najdete v pátečním programu od 16:45.

voldan.jpg

9/28/2018

Odtrhnout se na půl roku, zdolat Mongolsko a uvíznout na Sibiři. Že jste si takto svatební cestu nepředstavovali? Za 6 měsíců zdolali 35 000 km v teplotách od +30° C do -30° C, honili mongolské jaky i orlosupa, spálili se na poušti Gobi a otužovali v jezeře Bajkal. A na závěr BAM road, jedna z nejnebezpečnějších cest světa, kde vás adrenalin fackuje každý den a musíte se spolehnout jen sami na sebe, ale někdy ani to nestačí. To vše ve dvojici a v jednom, téměř třicetiletém autě.
Bronco místo hotelu: Netradiční svatební cesta přes Mongolsko až na Sibiř se objeví v sobotním programu od 14:45.
 

9/26/2018

Cestujte po světě a pracujte odkudkoli!
Digitální nomádství je životní styl a pro některé dreamjob! 
Martin Rosulek vyrazil na svoji první nomádskou cestu již v roce 2011 a podělí se s vámi o tipy, jak udělat první krok, co vše je třeba zařídit nebo jaké destinace jsou pro začínající nomády ty nejlepší.
A hlavně kde a jak hledat práci, jak oslovit klienty a získat zakázky, které zaplatí náklady na život a zábavu k tomu!
První kroky digitálních nomádů aneb Jak začít cestovat a přitom pracovat na dálku najdete v pátečním programu od 15:15.

rosulek.jpg

9/24/2018

Loni v září nastoupilo pět Češek do maličkých indických vozítek – tuk-tuků – a vydaly se napříč Jižní Amerikou. Start: Kolumbie, cíl: největší solná pláň světa Salar de Uyuni v Bolívii. Navzdory spoustě potíží se expedice těsně před
Štědrým dnem úspěšně dostala do cíle. Jak cestu zvládala indická vozítka? A jak cestovatelky? To se dozvíte, když dorazíte.
Lucie Radová: Ženská výprava v tuk-tucích Jižní Amerikou vás čeká v pátečním programu Tourfilmu od 17:15.

radova.jpg

9/22/2018

Mezinárodní filmový festival Tourfilm by se neobešel bez podpory ochotných partnerů.
Za velkou podporu děkujeme Karlovarskému kraji a městu Karlovy Vary, ale i ostatním partnerům, bez kterých by realizace nebyla možná.
Díky patří: Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenské republiky, Zahraničné zastúpenie cestovného ruchu Slovenskej republiky, CIFFT, PilsnerUrquell, Moser, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod a COTmedia.

sponzori.jpg