Moderátoři | ročník 2017

horky_orez.jpg

Petr Horký

- režisér, moderátor a polárník

Jako režisér se prosadil zejména v oblasti cestopisných dokumentů, Na svém kontě jich má již více než stovku. Mimo jiné natáčel s Thorem Heyerdahlem, Reinholdem Messnerem, Arthurem C. Clarkem, Erichem von Danikenem, Edmundem Hillarym, Jimem Lovellem, Eugenem Cernanem a dalšími.
Napsal 10 knih - z toho dvě se staly bestsellery, za dvě z nich dostal literární cenu Egona Ervína Kische.
Spolu s Miroslavem Zikmundem, Miroslavem Náplavou a Vladimírem Krocem zachránil pozůstalost po českém skladateli, kameramanovi a dobrodruhovi Eduardu Ingrišovi.
Jeho celovečerní film Století Miroslava Zikmunda byl nejnavštěvovanějším dokumentárním filmem roku 2014 v českých kinech a byl nominován na Českého lva.
Petr je kulturním zmocněncem mongolské vlády v České republice.

pudelkova_orez.jpg

Vendula Pudelková

- cestovatelka, novinářka

Absolventka MU Brno (žurnalistika) od roku 2011 aktivní novinářka a redaktorka (FANBASE, OLYMPISJKÝ MAGAZÍN, KROMĚŘÍŽSKÝ DENÍK, ..). Podporovatelka a koordinátorka významných cestovatelských aktivit a festivalů (KOLA PRO AFRIKU, HEDVÁBNÁ STEZKA, SNOW FILM FEST, EXPEDIČNÍ KAMERA). Ráda cestuje a provází – nejraději v Africe.

svaricek_orez.jpg

Rudolf Švaříček

- cestovatel a publicista

Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežením na polární kruh), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Jeho doménou je Indonésie a ostrov Nová Guinea a oblast Himálaje. Absolvoval ojedinělé horské výstupy (český prvovýstup na Carstensz).
Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy s rekordní návštěvností, pořádá happeningy.

Partneři festivalu

Mpmr CzechTourism Karlovy VARY Karlovarský kraj Cifft