Porota 2017

 

tyller.png

Štěpán Tyller

Přes 20 let se pohybuje na české reklamní scéně. A patří k jejím rekordmanům, protože z těch dvaceti celých šestnáct let pracoval v jediné agentuře - v Mark/ BBDO. Tady začínal a postupně se přes Graphic Designera a Art Directora propracoval na pozici kreativního ředitele a taky do vedení českého ADC. V té době získal řadu ocenění na tuzemských i zahraničních reklamních soutěžích. Po odchodu z Mark/BBDO,kde působil 16 let, nějakou dobu působil jako freelancer a rok pracoval v Galerii Středočeského kraje. Před 3 roky spoluzaložil creative shop MAKÁTO, kde připravuje komunikační strategii pro značky Mentos nebo AEG a věnuje se content marketingu pro řadu dalších velkých značek. Má celou řadu ocenění z prestižních reklamních soutěží doma i v zahraničí.
regp03_orez-(1).jpg

Jerzy Porębski

Polský dokumentární producent, scenárista a režisér. Pro své dokumentární filmy hledá náměty zejména v historii polského horolezectví v nejvyšších horách (např. filmy Zakopiańczycy, 2014, Manslu, 2014). Častým tématem jeho dokumentů je i historie Tatranské záchranné služby TOPR (např. filmy Na každé zavolání náčelníka, 2009 nebo  Záchrana přichází z nebes, 2010). Pro své filmy vyhledává zajímavé a mnohdy již zapomenuté příběhy, které nechává znovu oživit prostřednictvím vyprávění přímých účastníků a pamětníků, ale také významných světových horolezců jako je například Reinhold Messner nebo Kurt Diemberg. V současné době se Jerzy Porębski kromě filmového umění věnuje také produkování a psaní scénářů kreslených komiksů se zaměřením na významné události v historii světového horolezectví (např. „Tragédie Lho La. Začátek konce“, 2012; „Hermann Buhl - Velké a krásné je to, co se počítá“, 2014), které úspěšně publikoval v řadě významných zahraničních časopisů a vystavoval v Polsku, ve Španělsku a Argentině.
sadek_orez.jpg

Jiří Sádek

Jiří Sádek (1989) vystudoval scénickou techniku na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze (2009). Ve vzdělání pokračoval na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, kde v roce 2012 absolvoval obor audiovizuální tvorba. Jeho krátký film Neříkej hop (2010) se umístil ve výběru pro nominace na cenu Magnesia za studentský film 2010 a získal mnohá ocenění na domácích festivalech včetně Ceny diváků Noci filmových nadějí, pořádané televizí Nova. Jeho další krátký film Pan pozdě (2011) se opět dostal do výběru pro nominace na cenu Magnesia a vyhrál cenu za nejlepší film a scénář na Mezinárodním studentském festivalu v Písku, pro který Jiří Sádek o rok později natočil znělku. Jeho prozatímní filmografie čítá další dva krátké filmy, Psí jeskyně (2012) a Quantum (2013). Polednice (2016) je jeho celovečerní debut
brozek_orez.jpg

Jiří Brožek

Během svého mládí v rodné Roudnici docházel do hodin houslí, a přestože se tomuto oboru v budoucnosti již nikdy nevěnoval, zůstala pro něj vážná hudba důležitým zdrojem inspirace. Po studiu zeměměřičství byl přijat na pražskou FAMU, kde v letech 1967–1973 vystudoval obor střihová skladba. V roce 1973 nastoupil do Filmového studia Barrandov, kde setrval až do roku 1993. V určitém směru navázal na práci střihačky Jiřiny Lukešové (1919–2010), se kterou se podílel na tvorbě filmu Na samotě u lesa, a která ho doporučila jako svého nástupce Jiřímu Menzelovi. Od roku 1976 už Brožek působí jako samostatný střihač, kdy jeho prvním samostatným filmem byla komedie Jaroslava Papouška Konečně si rozumíme. Za svou kariéru sestříhal více než 110 celovečerních filmů, desítky televizních inscenací a řadu televizních seriálů.
regp01_orez.jpg

Lada Dobrkovská

Mgr. Lada Dobrkovská, zastupuje více než 12 let v České a Slovenské republice společnost National Geographic. Televizní kanál National Geographic (NG) celosvětově odstartoval v roce 1997 a v ČR a SR byl uveden na trh v roce 2006. Nabízí zcela nový pohled na vědu, techniku, historii, divokou přírodu a mnohé další tematické okruhy. Neustále zkvalitňuje obsah vysílání, flexibilně reaguje na aktuální dění ve světě a je určen pro celou rodinu. NG je stabilní a populární značka a jejím mottem je „Stále dál“. V České republice sleduje stanici téměř jeden milion domácností.
regp02_orez-(1).jpg

Jelena Bilić

Jelena Bilić má 12 let zkušeností v oblasti pohostinství a cestovního ruchu a od září 2015 je ředitelkou Chorvatského turistického sdružení pro Českou republiku. Před nástupem do CNTB začala svou kariéru v luxusních hotelech s vyhlášenými službami, jako je např. Suncani Hvar Hotely - hotely Riva, Hvar Yacht Harbour Hotel a Adriana, Hvar Spa Hotel, a jako ředitelka kanceláře a koordinátor aktivit v Radisson Blu Resort & Spa, Dubrovnik Sun Gardens. Jelena Bilić má také 4 roky praxe v oblasti řízení destinací jako ředitel turistické rady Sinj Tourist Board. Je absolventku ekonomické fakulty v Záhřebu se zaměřením na cestovní ruch.

Partneři festivalu

Mpmr CzechTourism Karlovy VARY Karlovarský kraj Cifft