Porota 2017

 

stoll_orez.jpg

Martin Štoll

Český režisér, scenárista, kameraman a dramaturg dokumentárních filmů, dále teoretik filmu a médií, pedagog a nakladatel, absolvovent FAMU. Vyučoval zde (1997–2003) a pak pracoval jako dramaturg (resp. vedoucí dramaturg) Centra publicistiky a dokumentaristiky v České televizi (1999–2008). Dále působil na Literární akademii (Soukromé vysoké škole Josefa Škvoreckého) v Praze, kde garantoval obory Komunikace v médiích a Mediální tvorba a zastával různé pozice (prorektor 2006–2010; rektor 2010–2013). Docentem byl jmenován na Fakultě filmové a televizní Vysoké školy múzických umění v Bratislavě (2007), kde také vyučoval v Ateliéru dokumentárnej tvorby. 18. května 2017 byl prezidentem Andrejem Kiskou v Bratislavě jmenován profesorem v oboru Filmové umění a multimédia.
Je autorem 55 autorských dokumentárních filmů (např. GEN - Zdeněk Sternberg, 2017)), z nichž snímek Cesta na Vostok byla oceněn na Tourfilmu v roce 2012. 
Působí jako vědecký pracovník a pedagog Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, kde mj. garantuje obor Mediální studia.
Bývá členem porot mezinárodních festivalů i národních přehlídek, založil s Jiřím Flídrem festival dokumentárních filmů se sociální tematikou NADOTEK Ústí nad Orlicí, jehož byl programovým ředitelem (2001–2012). Zastupoval Českou republiku na mnohých odborných sympoziích, konferencích (European Quality TV) a festivalech.

klein-(1).png


Stjepan Klein

Jeden z členů režisérského uskupení John Doe. Dva kamarádi, kteří se koncem devadesátých let potkali na New York Film Academy. Působí bezmála 18 let po celém světě. Za celou dobu působnosti posbírali nespočet cen a ocenění, mj. hlavní cena v Cannes v roce 2007, dále pak na festivalech v Buenos Aires, San Sebastian, London Adversiting Festival. Mimo reklamních spotů točí ještě dokumenty a krátké filmy.

pessis_orez.jpg


Georges Pessis

Přes 30 let jsem produkoval a řídil výrobu cca 200 dokumentárních filmů pro světové organizace v čele s OSN, CERN, Světovou radou církví, také pro potřeby několika ministerstev, muzeí a univerzit a pro nadnárodní korporace, jako jsou Nestlé, Renault , Total, Pirelli, Sanofi atd.
Při své práci jsem měl to štěstí a mohl spolupracovat s filmovými a hudebními ikonami jako Ingrid Bergman, Yul Brynner, Jean-Pierre Aumont nebo Fernando Rey, Keith Jarret, Ivry Gitlis nebo Martial Solal a v neposlední řadě i s vědci jako Niels Bohr, Werner Heisenberg a Louis de Broglie. Sedmdesátá a osmdesátá léta byla zkrátka zlatými roky pro tyto filmy.
Mezitím jsem ještě přednášel, učil produkci a vedení firemních filmů a napsal několik knih o jejich historii a jejich významu.
Během posledních patnácti let jsem vedl korporátní filmový festival v Le Creusot a od roku 2010 předsedám festivalu "Deauville Green Awards", mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, videí, reklamních a televizních programů věnovaných životnímu prostředí a udržitelném rozvoji. (www.deauvillegreenawards.com)

marcos.png


Hugo Marcos

Vystudoval cestovní ruch a je zkušeným event plannerem. V roce 2008 začal pracovat v týmu prvního ročníku filmové festivalu ART&TUR v Portu, jehož výkonným ředitelem se stal v roce 2014. Nově je také výkonným ředitelem Mezinárodního festivalu filmu a literatury v Trofě CINETROFA.

 

glass_orez.jpg


Jeanne Glass

Jeanne Glass se narodila ve Spojených státech a studovala ve Francii díky Fulbrightově stipendiu. Poté, co rodina strávila několik let ve francouzské západní Africe, Jeanne působila 20 let jako učitelka filmových studií ve Francii, v lycée v Salonu de Provence, kde založila filmový studijní program vedoucí k diplomu z maturitní zkoušky. Několik studentských filmů získalo ceny a stalo se předmětem zájmu pro národní televizi a články v médiích, jako je časopis "Express" nebo v časopise "Le Monde". Od svého odchodu do důchodu pokračuje ve výuce filmu a pomáhá vytvářet neprofesionální krátké filmy v Salon de Provence, ve Francii, v obecním mládežnickém a kulturním středisku. Byla předsedou Středomořského kinematografického sdružení již 15 let a jako taková členka správní rady francouzské kinematografické a filmové federace v Paříži. Režírovala krátké fiktivní filmy a dokumenty; Její nejnovější dokument o francouzském odboji byl vybrán Francouzskou národní knihovnou pro jejich archivy. Vedla semináře o výcviku poroty a učila kurzy hodnocení filmu; Její práce s mladými nadšenci vyústila v to, že mnoho studentů se stalo filmovými tvůrci, pracujícími ve francouzské národní televizi, natáčí vlastní filmy pro neprofesionální krátké filmové festivaly a soutěže.
Je viceprezidentkou Mezinárodní unie kin, která je přidružená k UNESCO (UNICA), Jeanne působila mnohokrát jako předsedkyně poroty na francouzských, evropských a mezinárodních filmových festivalech. Doufá, že pomůže vytvořit vazby mezi národními federacemi, členy UNICA, a podpořit porozumění rozmanitosti kultur mezi mezinárodními neprofesionálními filmy.

Partneři festivalu

Mpmr CzechTourism Karlovy VARY Karlovarský kraj Cifft