10. 1. 2018

Registrace snímků pro rok 2018 spuštěna! 
I v letošním roce přijímáme do hlavní soutěže snímky v kategoriích PROPAGAČNÍ SPOTY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DO 3 MINUT), PROPAGAČNÍ SPOTY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DELŠÍ NEŽ 3 MINUTY), DOKUMENTÁRNÍ FILMY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (VČETNĚ TV A ONLINE PROGRAMŮ) a AMATÉRSKÝ KRÁTKÝ FILM NEBO VLOG S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DO 60 MINUT) a v regionální části soutěže také MOBILNÍ APLIKACE A WEBOVÉ STRÁNKY ZAMĚŘENÉ NA PROPAGACI TURISTICKÉHO POTENCIÁLU REGIONŮ ČR. Své filmy můžete přihlašovat do mezinárodní či regionální soutěže. 
 

13. 10. 2017

Vyhodnocení výtvarné soutěže pro žáky do 12 let 
Když jsme vyhlašovali soutěž s výrobou pohlednic, byli jsme hodně zvědaví ba nejistí, jak to dopadne. Budou dnešní děti ještě vědět co to je pohlednice? Bude se jim chtít nějaké vyrobit? Děcka jsou parádní a pohlednice úžasné! Posuďte sami. Zde jen špička ledovce, výběr toho nejlepšího, co se nám v produkci sešlo - věnujte tomu chvilku času užijte si tu parádu!
 
1. místo:
Anna Machková, 11 let, Ostrov
 
2. místo
Michal Otrubčiak, 11 let, Bochov
 
3. místo
Emma Kišová, 11 let, Nová Role

Představujeme vítěznou pohlednici. Výběr výtvorů došlých do soutěže si prohlédněte zde

1misto_Anna-Machkova.jpg

10. 10. 2017

Druhý den objektivem kamer! Jaká byla festivalová sobota? To vedle Vojty Kotka a youtubera Kovyho hodnotí také programový ředitel Tourfilmu Petr Horký.

 

Tourfilm - den druhý - 6. 10. 2017 from Target Pictures Production on Vimeo.

9. 10. 2017

Video ohlédnutí za festivalem. Jaké to bylo? Podívejte se, jak průběh prvního dne karlovarského dění zachytily naše kamery!

Tourfilm - den první - 5. 10. 2017 from Target Pictures Production on Vimeo.

8. 10. 2017

Jaký byl letošní TourFilm? Podívejte se na první fotografie. Díky všem, kdo jste pomohli vytvořit skvělou atmosféru festivalu!

Přejít do fotogalerie

6. 10. 2017

Grand Prix festivalu Tourfilm letos obdržel rakouský spot režiséra Johannese Greberta „An Alpine Sense of Life“, který nahlíží na život v oblasti Alp očima jeho mladých obyvatel. Skrze jejich příběhy se snaží divákovi ukázat, co znamená život v horách, kterému čelí s otevřeností, lehkostí a vychutnávají si vše, co nabízí. S divákem tak sdílejí svou lásku ke krásné horské krajině.

Podívejte se na kompletní výsledky

5. 10. 2017

Soutěž o lístky na Divadlo Járy Cimrmana skončila! Výherce budeme dnes kontaktovat. Kdo jste nevyhráli, nezoufejte. Ještě máte možnost vyhrát 80 vstupenek v rámci programu přímo v Grandhotelu Ambassador

4. 10. 2017

Jan Potměšil na Tourfilm letos nedorazí. Je nám velice líto, že musíme zklamat všechny, kteří se těšili na povídání populárního herce Honzy Potměšila. Festivalu se letos nemůže zúčastnit. Máme pro vás ale vynikající náhradu – fotografa divokých zvířat Petra Slavíka

3. 10. 2017

Kapacita workshopu Petra Juračky je již zaplněna! Díky za obrovský zájem. Příští rok se pro vás pokusíme uspořádat další.
 

29. 9. 2017

Unikátní besedu Dr. Stingla o proměnách cestování doprovodí novozélanská skupina tanečníků Haka Whakaari Rotua.
 

26. 9. 2017

50 let Tourfilmu – Stejnojmennou přednášku povede novinář Miroslav Navara, který chyběl pouze při dvou ročnících našeho festivalu. Letošní jubileum umožňuje zavzpomínat na výjimečné milníky v dějinách festivalu. Jak festival fungoval za komunismu? Jak se do desítek let fungování této akce (a do srdcí návštěvníků) vepsal už legendární ředitel a pořadatel celé akce Dr. Josef Schütz? Jaké byly největší hvězdy uplynulých let, jako Erich Von Daniken, Michael Palin, Reinhold Messner anebo Jane Goodall. Stejně tak bude Miroslav Navara vzpomínat i na zážitky ze zákulisí.

25. 9. 2017

YouTuber KOVY bude exkluzivním hostem festivalu TOURFILM. Nenechte si ujít jeho přednášku v sobotu od 11:30 ve velkém sále Grandhotelu Ambassador.

Další aktuality

Partneři festivalu

Mpmr CzechTourism Karlovy VARY Karlovarský kraj Cifft