17. 10. 2016

Promo spoty kratší 3 minut letos ovládla audiovizuální pozvánka do Turecka. Porota snímek Daghan Celayir „Turkey: Home of Turquoise” odměnila nejen vítězstvím ve své kategorii, ale i nejvyšší festivalovou cenou – Grand Prix.

Podívejte se na kompletní výsledky.

Do festivalu se letos přihlásilo 322 soutěžních snímků (197 v mezinárodní soutěži, 125 do národní části soutěže). Celkem se se svými soutěžními počiny přihlásilo do soutěží 45 zemí, mezi jinými např. Bahamy, Pákistán, Venezuela, Vietnam, Nový Zéland či Írán. Nejpočetněji bylo v mezinárodní sekci snímků zastoupeno Chorvatsko (24 snímků) a Portugalsko (17 snímků).

16. 10. 2016

Ještě jedno ohlédnutí za letošním festivalem Tourfilm. Podívejte se, jak jeho atmosféru zachytila vloggerka Veronika Šubrtová a jak se během jejího vystoupení bavili karlovarští školáci.

 

TourFilm Vlog from Target Pictures Production on Vimeo.

13. 10. 2016

VIDEO: Jak proběhl závěrečný den festivalu? A jak jej hodnotila jedna z jeho hlavních hvězd, horolezec Kurt Diemberger? Koukněte se na sestřih toho nejzajímavějšího.

 

TourFilm 2016 3.den from Target Pictures Production on Vimeo.

12. 10. 2016

VIDEO: Koukněte se na průřez nabitým programem druhého dne festivalu, který se tematicky zaměřil na Finsko.


TourFilm 2016 2.den from Target Pictures Production on Vimeo.

11. 10. 2016

Podívejte se, co se jak zachytily první den festivalu Tourfilm naše kamery.

 

TourFilm 2016 1.den from Target Pictures Production on Vimeo.

7. 10. 2016

Promospot „Turkey: Home of Turquoise”, který zvítězil ve své kategorii, získal i hlavní festivalovou cenu MFF Tourfilm. 
 

Finsko, které se stalo partnerskou zemí letošního ročníku, uspělo v mezinárodních cenách vloni (Grand Prix za spot White Night Magic) i letos. Mezinárodní porotu zaujal promo spot „Polar Night Magic” režiséra Pekka Hariho, snímek ve své kategorii (promo spoty nad 3 minuty) získal první místo.


Promo spoty kratší 3 minut letos ovládla audiovizuální pozvánka do Turecka. Porota snímek Daghan Celayir odměnila nejen vítězstvím ve své kategorii, ale i nejvyšší festivalovou cenou – Grand Prix.


“Vítězný snímek má jasný koncept i záměr a je skvěle řemeslně zpracován. Porotu přesvědčila dynamická kamera, krásné kompozice jednotlivých záběrů a vynikající střihová skladba spotu. Porota se shodla, že právě tento snímek splnil nejlépe to, co ceny Tourfilm představují: po jeho zhlédnutí okamžitě toužíte vycestovat do Turecka – země tyrkysu,” dodává ke Grand Prix předseda poroty Tomáš Otradovec.


V kategorii TV a online program získal prvenství bahamský snímek režiséra Bryana Smokera „Voyager: Funky Nassau“, který zve do nejlidnatějšího a nejzábavnějšího města z Bahamských ostrovů.


Mezi filmy delšími než 25 minut dosáhl na hlavní cenu své kategorie snímek „Escape to Maldives“ z české produkce od Libora Špačka a Petry Doležalové.


Festival rozdal po třiadvacáté i ceny v národní sekci TourRegionFilm, jehož cílem je pozvat návštěvníky zhlédnout krásy Čech, Moravy a Slezska.
 

Mezi mobilními aplikacemi a webovými stránkami nejvíce porotu zaujal Průvodce Karlovarským krajem, mezi televizními a online programy, které mají nejméně 3 díly, se prosadil cyklus Petra Krejčího Krajinou domova (Česká televize), nejlepším dokumentárním či publicistickým snímkem byl Muž z obrazu od Vladimíra Šimka (v rámci cyklu České stopy). V sekci promo spotů do tří minut nejvíce k návštěvě nalákal Kralický Sněžník, na který zve Petr Slavík svého syna ve spotu Nejlepší dárek. Mezi delšími promo spoty si hlavní cenu odneslo Znojemské historické vinobraní 2015.


V nové sekci amatérských krátkých filmů rozdala porota 3 ceny, tu hlavní si odnesl snímek „SIWA OASIS - Berber culture” o egyptské oáze Síwa a specifikách berberské kultury.

4. 10. 2016

Hlavním tématem letošního festivalu je Finsko a severské zemi tak bude zasvěcena velká část čtvrtečního a pátečního programu. Festivalu se osobně zúčastní i velvyslankyně Finska Helena Tuuri. Mezi další zajímavé hosty budou patřit i herec Kari Väänänen, finsko-česká zpěvačka Lucie Niemelä a ředitel Skandinávského domu Michal Švec.
Těšit se můžete na programové bloky zaměřené na cestování po Finsku, finskou literaturu, pohádkové postavy i legendy. Více se dozvíte v programu festivalu.

3. 10. 2016

Mezinárodní porota festivalu Tourfilm je složena z významných domácích i zahraničních osobností. Potkali se v ní filmař John Doe, odborník na destinační marketing Miguel Gallego, tvůrce a ředitel ČSFD Martin Pomothy, kreativní producent Tomáš Otradovec nebo event planner Hugo Marcos. Zajímá vás víc? Přečtěte si podrobnosti o porotcích.

21. 9. 2016

Hvězdou prvního dne festivalu bude Jiří Stivín – skvělý multiinstrumentalista a milovník filmů i cestování. Zahraje vám již v 17:00 ve foyer Hotel Thermal. Večer navíc obohatí slavnostní předávání cen Tour Region Filmu!

Jiří Stivín se věnuje tvorbě hudby pro film a divadlo. Pravidelně na konci listopadu organizuje koncert k poctě sv. Cecilie v Dvořákově síni pražského Rudolfina, kde vedle tradičních barokních skladatelů dává prostor improvizaci s nečekanými hudebními i vizuálními vstupy. Založil všeobecně prospěšnou společnost "Centrum pro improvizaci v umění" ve Všenorech u Prahy, zde se pořádají improvizační víkendy zaměřené na hudební, výtvarné a multimediální aktivity.

19. 9. 2016

Všechny snímky, které se dostaly na shortlist soutěží Tourfilm a RegionTourFilm nyní můžete zhlédnout na našem webu v jednotlivých soutěžních sekcích. 

13. 9. 2016

Nejstarší mezinárodní festival filmů s tematikou cestovního ruchu budou hostit karlovarský hotel Thermal a Grandhotel PUPP, vstupné na všechny projekce, workshopy a doprovodný program bude pro návštěvníky zdarma.

Tourfilm ocení po děvětačtyřicáté ty nejlepší spoty a dokumentární filmy, které pomáhají k rozvoji mezinárodního cestovního ruchu, po třiadvacáté se také uskuteční festival českých turistických filmů a spotů, jehož cílem je nalákat turisty na krásy Čech, Moravy a Slezska – TourRegionFilm.

Na Festival letos zavítá populární finský herec KARI VÄÄNÄNEN i legendární hrdina alpských lezců, horolezec KURT DIEMBERGER. V programu nebudou chybět slavní čeští cestovatelé a dobrodruzi, speciální program pro děti a studenty či lekce finštiny.

11. 9. 2016

Do festivalu Tourfilm se se letos přihlásilo přes 300 snímků. "Velkou radost máme z početně zastoupené zcela nové sekce amatérského krátkého videa, které nám umožňuje zprostředkovat zcela autentické zážitky z cestování. Festival je navíc letos propojen s několika odbornými platformami agentury CzechTourism, například Fórem cestovního ruchu. Zastoupeny budou i letos edukativní a vzdělávací programy a v rámci festivalu vyhlásíme i vítěze soutěže o nejoblíbenější DestinaCzi letošního roku,“ dodává ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

Další aktuality

Partneři festivalu

Mpmr CzechTourism Karlovy VARY Karlovarský kraj Cifft