5. 1. 2021

Registrace snímků pro 55. ročník festivalu Tourfilm bude zahájena již brzy! Veškeré důležité informace naleznete na těchto stránkách.

23. 1. 2019

Letošní, 52. ročník festivalu TOURFILM se uskuteční ve dnech 4.–5. října 2019. Těšíme se na vás opět v Grandhotelu Ambassador v Karlových Varech.

21. 1. 2019

Registrace snímků pro rok 2019 spuštěna!

I v letošním roce přijímáme do hlavní soutěže snímky v kategoriích PROPAGAČNÍ SPOTY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DO 3 MINUT), PROPAGAČNÍ SPOTY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DELŠÍ NEŽ 3 MINUTY), DOKUMENTÁRNÍ FILMY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (VČETNĚ TV A ONLINE PROGRAMŮ) a AMATÉRSKÝ KRÁTKÝ FILM NEBO VLOG S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DO 60 MINUT) a v regionální části soutěže také MOBILNÍ APLIKACE A WEBOVÉ STRÁNKY ZAMĚŘENÉ NA PROPAGACI TURISTICKÉHO POTENCIÁLU REGIONŮ ČR.

Do mezinárodní soutěže Tourfilm přihlaste své snímky zde >>>
Do národní soutěže TourRegionFilm registrujte snímky zde >>>

5. 10. 2018

Grand Prix pro letošní rok připadá spotu The Route of Fate režiséra Romána Parrado!
V rámci mezinárodní soutěžní části letošního ročníku MFF Tourfilm se nám sešlo velké množství kvalitních a zajímavých snímků, velkým vítězem, ale může být jen jeden!
Gratulujeme!
 
https://www.youtube.com/watch?v=AH1izE41xu

3. 10. 2018

Přednáška o českém prvenství na extrémní výzvě Lapland Extreme Chalenge.
Dozvíte se, jaké to je strávit v mrazu 27 dní a 13 hodin. Jaká úskalí musí člověk překonat při zdolávání 1049 kilometrů dlouhé trati vedoucí skrze zasněženou krajinu polárního kruhu? To vše vám představí veselá dvojka
Markéta s Adamem. První a jediní na světě, kdo tuto výzvu pokořili!
Markéta Peggy Marvanová a Adam Záviška: Na extrémní výzvu odpověděli Češi v pátečním programu od 14:30 ve velkém sále.

marvanova.jpg

1. 10. 2018

Cestopisné TV fejetony už překročily hranici šesti set dílů a zavedly diváky do téměř padesáti destinací celého světa. Ojedinělý projekt ČT Ostrava - výjimečný i délkou jednotlivých dílů do šesti minut - představí v ukázkách jeden z autorů Petr Voldán. Pozve Vás mimo jiné do Kaplického domu ve Walesu, jihokorejské kavárny Bořka Šípka nebo do kaple Svatého otce v Římě...
Petr Voldán - Postřehy odjinud: Česko-slovenské stopy ve světě najdete v pátečním programu od 16:45.

voldan.jpg

28. 9. 2018

Odtrhnout se na půl roku, zdolat Mongolsko a uvíznout na Sibiři. Že jste si takto svatební cestu nepředstavovali? Za 6 měsíců zdolali 35 000 km v teplotách od +30° C do -30° C, honili mongolské jaky i orlosupa, spálili se na poušti Gobi a otužovali v jezeře Bajkal. A na závěr BAM road, jedna z nejnebezpečnějších cest světa, kde vás adrenalin fackuje každý den a musíte se spolehnout jen sami na sebe, ale někdy ani to nestačí. To vše ve dvojici a v jednom, téměř třicetiletém autě.
Bronco místo hotelu: Netradiční svatební cesta přes Mongolsko až na Sibiř se objeví v sobotním programu od 14:45.
 

26. 9. 2018

Cestujte po světě a pracujte odkudkoli!
Digitální nomádství je životní styl a pro některé dreamjob! 
Martin Rosulek vyrazil na svoji první nomádskou cestu již v roce 2011 a podělí se s vámi o tipy, jak udělat první krok, co vše je třeba zařídit nebo jaké destinace jsou pro začínající nomády ty nejlepší.
A hlavně kde a jak hledat práci, jak oslovit klienty a získat zakázky, které zaplatí náklady na život a zábavu k tomu!
První kroky digitálních nomádů aneb Jak začít cestovat a přitom pracovat na dálku najdete v pátečním programu od 15:15.

rosulek.jpg

24. 9. 2018

Loni v září nastoupilo pět Češek do maličkých indických vozítek – tuk-tuků – a vydaly se napříč Jižní Amerikou. Start: Kolumbie, cíl: největší solná pláň světa Salar de Uyuni v Bolívii. Navzdory spoustě potíží se expedice těsně před
Štědrým dnem úspěšně dostala do cíle. Jak cestu zvládala indická vozítka? A jak cestovatelky? To se dozvíte, když dorazíte.
Lucie Radová: Ženská výprava v tuk-tucích Jižní Amerikou vás čeká v pátečním programu Tourfilmu od 17:15.

radova.jpg

22. 9. 2018

Mezinárodní filmový festival Tourfilm by se neobešel bez podpory ochotných partnerů.
Za velkou podporu děkujeme Karlovarskému kraji a městu Karlovy Vary, ale i ostatním partnerům, bez kterých by realizace nebyla možná.
Díky patří: Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenské republiky, Zahraničné zastúpenie cestovného ruchu Slovenskej republiky, CIFFT, PilsnerUrquell, Moser, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod a COTmedia.

sponzori.jpg

21. 9. 2018

Všech 100 lístků určených pro soutěž na sobotní koncert Mira Žbirky bylo rozdáno. Děkujeme všem za účast, výherce brzy kontaktujeme. Nevyhráli jste? Ještě budete mít možnost na našem facebooku nebo v rámci soutěží pořádaných přímo v Grandhotelu Ambassador mezi jednotlivými body programu.

20. 9. 2018

Cestovatel Ruda Švaříček poodhalí magie a kouzla poslední výpravy do Pacifiku. Budeme svědky senzačních skoků odvážných "kamikadze" z vysokých věží na ostrovech Vanuatu. Navíc iniciační rituály, ohnivé sopky, odvážné treky, černá magie, šamani, Nambové s unikátními schránkami na penisech... Nasajeme i provoněnou exotiku ostrovů Tonga, Samoa, Fiji, ale i chlad ledovců na Novém Zélandu.
Ruda Švaříček: Tajemné tichomoří najdete v sobotním programu od 11:45.

svaricek.jpg