06.05.2021

Do letošního ročního soutěže Tourfilm 2021 byla přihlášena celkem stovka krátkých tuzemských i zahraničních videí propagujících Českou republiku. Porota, ve které zasedli mimo jiné i ředitel Febiofestu Kamil Spáčil a ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová, udělila hlavní ceny snímkům: Adolf Loos Plzeň destinační společnosti Plzeň-TURISMUS v národní části a britskému snímku The Gift of Travel Ryana Halla v mezinárodní části.

V roce 2018 mě moje přítelkyně Emma překvapila úžasným výletem do Prahy. Jako vždy jsem si s sebou sbalil kameru, a nakonec jsem natáčel celý čtyřdenní výlet. Snažil jsem se zachytit veškerou naši zábavu, památky i výběr piv, které jsme měli možnost ochutnat v tomhle úžasném městě. Takže když jsem viděl oznámení o soutěži pro Tourfilm, přihlásil jsem se. Teď se už nemůžeme dočkat, že se brzy vrátíme zpět do České republiky a prozkoumáme nová místa,“ řekl Ryan Hall, vítěz mezinárodní části soutěže Tourfilm. 
 
Vítězná videa (vítězná a čestná uznání) získají medializaci v marketingových aktivitách agentury CzechTourism. Národní snímky se objeví mimo jiné na cestovatelském portálu Kudy z nudy a jeho facebookovém profilu. Snímky zahraničních turistů použijí na svých sociálních sítích zahraniční zastoupení agentury CzechTourism a objevit by se v případě příznivé epidemiologické situace měly i na partnerských filmových festivalech (Mezinárodní festival outdoorových filmů, Zlínský filmový festival, Ji.hlava). Vítěz mezinárodní části navíc získá možnost navštívit Českou republiku a v rámci „influencer tripu“ mu agentura CzechTourism připraví program na míru, aby mohl z návštěvy vzniknout další mediálně působivý obsah pro propagaci České republiky. 

Tourfilm byl skvělý koncept v době, kdy začínal. Šlo o festival, který zprostředkovával zážitky z cestování na místa, která v té době byla úplně nebo takřka úplně nedostupná. Po padesáti letech je ale situace diametrálně odlišná – svět je, když pomineme současnou epidemiologickou situaci, cestovatelům otevřený, zrychlila se výměna informací, do destinací zvou videa, filmy, internetové vyhledávače. Zásadní změna z festivalu v Karlových Varech do online soutěže nám umožní přizpůsobit nabídku poptávce a náklady srazit na desetinu oproti původnímu konceptu,“ komentuje změnu Tourfilmu ředitel CzechTourism Jan Herget.

Soutěž agentura CzechTourism vyhlásila na počátku letošního roku, videosnímky v délce max. 3 minut přitom sbírala v krajích České republiky (u organizací destinačního managementu) i u mezinárodních cestovatelů (pomocí akvizice svých zahraničních zastoupení). Do národní části soutěže bylo přihlášeno 47 videí a do mezinárodní části soutěže přihlášených 53 videí z 12 zemí. Předsedou odborné poroty, která ve dvou kolech vybrala finalisty a následné vítěze, byl ředitel Febiofestu Kamil Spáčil. Porotu doplnila i ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová, zakladatelka odborné komunikační agentury pro cestovní ruch COT group Eva Frindtová a další.
 

VÝSLEDKY SOUTĚŽE


Národní soutěž

Hlavní cena
snímek Adolf Loos Plzeň: Vydejte se za osudy unikátních interiérů, nominovaný Plzeň – TURISMUS, režie Jaroslav Kratochvíl, produkce Studio Petrohrad a Frame Films. Jedná se o ukázku ze vznikajícího filmu Pohodlné století o Loosových interiérech v Plzni. Do technicky ojedinělého snímku se podařilo promítnout nejen unikátní architektonickou hodnotu realizací od tohoto světoznámého architekta, ale i jejich poválečnou historii a osudy jejich původních obyvatel. https://youtu.be/SScM6gRQB0sČestné uznání 
snímek Luhačovice – Tady pramení zážitky, nominovaný o.p.s. Luhačovické Zálesí, režie Pavel Vrága, produkce AB reklamní manufaktura. 
https://www.youtube.com/watch?v=sdA3fiUcWKQ

Čestné uznání 
snímek Vinařské t(r)ipy Znojmo, nominovaný Znojemskou Besedou, režie Jan Otruba, produkce VideoBrothers s.r.o. https://www.youtube.com/watch?v=uYTKEbiCQkA
 

Mezinárodní soutěž


Main Award 
snímek The Gift of Travel (Prague), autor Ryan Hall, Velká Británie
https://youtu.be/2WxtwK4BdasSpecial Award 
snímek Czech Republic – A Christmas Special, produkce Golden Llama Productions, režie Nathaniel Connella, US
https://vimeo.com/308314822

Honorary Award 
snímek Prague with locals, Sabrina Wulf pro BudgetTraveller, Německo
https://fb.watch/3IZWpFaq3H/

Honorary Award 
snímek Walk. Pray. Love., autor Jeong Jiho, Jižní Korea
https://vimeo.com/516020335

29.03.2021

Akvizice snímků do soutěže Tourfilm byla ukončena a proběhlo hodnocení ve dvou kolech.

Vítězné snímky budou vyhlášeny 30. 4. online. Bude udělena jedna hlavní cena a dvě čestná uznání. 

29.01.2021

Akvizice snímků do letošní soutěže Tourfilm byla zahájena. Nejzazší termín pro podání přihlášek je 26. února 2021.

05.01.2021

Registrace snímků pro 55. ročník festivalu Tourfilm bude zahájena již brzy! Veškeré důležité informace naleznete na těchto stránkách.

23.01.2019

Letošní, 52. ročník festivalu TOURFILM se uskuteční ve dnech 4.–5. října 2019. Těšíme se na vás opět v Grandhotelu Ambassador v Karlových Varech.

21.01.2019

Registrace snímků pro rok 2019 spuštěna!

I v letošním roce přijímáme do hlavní soutěže snímky v kategoriích PROPAGAČNÍ SPOTY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DO 3 MINUT), PROPAGAČNÍ SPOTY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DELŠÍ NEŽ 3 MINUTY), DOKUMENTÁRNÍ FILMY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (VČETNĚ TV A ONLINE PROGRAMŮ) a AMATÉRSKÝ KRÁTKÝ FILM NEBO VLOG S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DO 60 MINUT) a v regionální části soutěže také MOBILNÍ APLIKACE A WEBOVÉ STRÁNKY ZAMĚŘENÉ NA PROPAGACI TURISTICKÉHO POTENCIÁLU REGIONŮ ČR.

Do mezinárodní soutěže Tourfilm přihlaste své snímky zde >>>
Do národní soutěže TourRegionFilm registrujte snímky zde >>>

05.10.2018

Grand Prix pro letošní rok připadá spotu The Route of Fate režiséra Romána Parrado!
V rámci mezinárodní soutěžní části letošního ročníku MFF Tourfilm se nám sešlo velké množství kvalitních a zajímavých snímků, velkým vítězem, ale může být jen jeden!
Gratulujeme!
 
https://www.youtube.com/watch?v=AH1izE41xu

03.10.2018

Přednáška o českém prvenství na extrémní výzvě Lapland Extreme Chalenge.
Dozvíte se, jaké to je strávit v mrazu 27 dní a 13 hodin. Jaká úskalí musí člověk překonat při zdolávání 1049 kilometrů dlouhé trati vedoucí skrze zasněženou krajinu polárního kruhu? To vše vám představí veselá dvojka
Markéta s Adamem. První a jediní na světě, kdo tuto výzvu pokořili!
Markéta Peggy Marvanová a Adam Záviška: Na extrémní výzvu odpověděli Češi v pátečním programu od 14:30 ve velkém sále.

marvanova.jpg

01.10.2018

Cestopisné TV fejetony už překročily hranici šesti set dílů a zavedly diváky do téměř padesáti destinací celého světa. Ojedinělý projekt ČT Ostrava - výjimečný i délkou jednotlivých dílů do šesti minut - představí v ukázkách jeden z autorů Petr Voldán. Pozve Vás mimo jiné do Kaplického domu ve Walesu, jihokorejské kavárny Bořka Šípka nebo do kaple Svatého otce v Římě...
Petr Voldán - Postřehy odjinud: Česko-slovenské stopy ve světě najdete v pátečním programu od 16:45.

voldan.jpg

28.09.2018

Odtrhnout se na půl roku, zdolat Mongolsko a uvíznout na Sibiři. Že jste si takto svatební cestu nepředstavovali? Za 6 měsíců zdolali 35 000 km v teplotách od +30° C do -30° C, honili mongolské jaky i orlosupa, spálili se na poušti Gobi a otužovali v jezeře Bajkal. A na závěr BAM road, jedna z nejnebezpečnějších cest světa, kde vás adrenalin fackuje každý den a musíte se spolehnout jen sami na sebe, ale někdy ani to nestačí. To vše ve dvojici a v jednom, téměř třicetiletém autě.
Bronco místo hotelu: Netradiční svatební cesta přes Mongolsko až na Sibiř se objeví v sobotním programu od 14:45.
 

26.09.2018

Cestujte po světě a pracujte odkudkoli!
Digitální nomádství je životní styl a pro některé dreamjob! 
Martin Rosulek vyrazil na svoji první nomádskou cestu již v roce 2011 a podělí se s vámi o tipy, jak udělat první krok, co vše je třeba zařídit nebo jaké destinace jsou pro začínající nomády ty nejlepší.
A hlavně kde a jak hledat práci, jak oslovit klienty a získat zakázky, které zaplatí náklady na život a zábavu k tomu!
První kroky digitálních nomádů aneb Jak začít cestovat a přitom pracovat na dálku najdete v pátečním programu od 15:15.

rosulek.jpg

24.09.2018

Loni v září nastoupilo pět Češek do maličkých indických vozítek – tuk-tuků – a vydaly se napříč Jižní Amerikou. Start: Kolumbie, cíl: největší solná pláň světa Salar de Uyuni v Bolívii. Navzdory spoustě potíží se expedice těsně před
Štědrým dnem úspěšně dostala do cíle. Jak cestu zvládala indická vozítka? A jak cestovatelky? To se dozvíte, když dorazíte.
Lucie Radová: Ženská výprava v tuk-tucích Jižní Amerikou vás čeká v pátečním programu Tourfilmu od 17:15.

radova.jpg