Porota 2016

 

tyller.png

Štěpán Tyller

Přes 20 let se pohybuje na české reklamní scéně a patří k jejím rekordmanům, protože z těch dvaceti celých šestnáct let pracoval v jediné agentuře - v Mark/ BBDO. Tady začínal a postupně se přes Graphic Designera a Art Directora propracoval na pozici kreativního ředitele a taky do vedení českého ADC. V té době získal řadu ocenění na tuzemských i zahraničních reklamních soutěžích. Po odchodu z Mark/BBDO,kde působil 16 let, nějakou dobu působil jako freelancer a rok pracoval v Galerii Středočeského kraje. Před 2 roky spoluzaložil creative shop MAKÁTO, kde připravuje komunikační strategii pro značky Mentos nebo AEG a věnuje se content marketingu pro řadu dalších velkých značek. Má celou řadu ocenění z prestižních reklamních soutěží doma i v zahraničí.
lycka.png

Zdeněk Lyčka

Zdeněk Lyčka (1958) vystudoval systémové inženýrství na VŠB v Ostravě a moderní filologii se specializací dánština-angličtina na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Před sametovou revolucí pracoval jako programátor, v roce 1990 nastoupil na Ministerstvo zahraničních věcí. V letech 1991–1996 působil na československém (českém) velvyslanectví v Kodani, v letech 1998–2002 byl ředitelem Českého centra ve Stockholmu a v letech 2008–2013 velvyslancem České republiky v Dánsku. Od srpna 2015 do června 2016 byl generálním ředitelem Českých center. Překládá severskou a angloamerickou literaturu a věnuje se autorskému psaní. Spolu s Violou Somogyi získal tvůrčí odměnu v rámci Ceny Josefa Jungmanna 1998 za překlad Grónských mýtů a pověstí Knuda Rasmussena. V českých, dánských, grónských, švédských a amerických médiích publikoval desítky článků a statí se severskou, kulturní a krajanskou tematikou. V létě jezdí na mořském kajaku a v zimě na běžkách. Čtrnáctkrát absolvoval Vasův běh ve Švédsku a v roce 2010 Arctic Circle Race v Grónsku. V roce 2011 přešel na lyžích grónský ledovec. V roce 2014 dojel na kajaku z Prahy do Severního moře a v letech 2015-16 splul na dvě etapy na kajaku Dunaj od pramene v Donaueschingenu v Černém lese až do delty na ukrajinském pobřeží Černého moře (celkem přes 2800 km).
mico_FINAL-(1).png

Jozef Mičo

Jozef Mičo, se především proslavil stavbou kulis pro natáčení filmů. Od roku 1989 podniká, kdy vytvořil partu šikovných lidí, a začal stavět domy, později i dopravní stavby a lanovky. Právě díky jeho práci se o Terchové hovoří jako o "slovenském Hollywoodu." Od kulis do prvního fimu Dračí srdce už jeho tým postavil dědiny, hrady, jeskyně, kostely a lodě do více jak třiceti filmů. Jejich výtvory najdete ve filmu Hartova válka s Brucem Willisem, Johanka z Arcu s Miou Jovovich, Peacemaker s Nicole Kidmann a mnoho dalších.
pasmova.png

Markéta Pášmová

Pochází z filmařské rodiny, narodila se ve Zlíně a vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2004 působila na pozici vedoucí programového oddělení ZLÍN FILM FESTIVALU. Od ledna 2013 je jeho programovou ředitelkou.

Partneři festivalu

Mpmr CzechTourism Karlovy VARY Karlovarský kraj Cifft