Moderátoři | 2017

horky_orez.jpg

Petr Horký

- režisér, moderátor a polárník

Jako režisér se prosadil zejména v oblasti cestopisných dokumentů, Na svém kontě jich má již více než stovku. Mimo jiné natáčel s Thorem Heyerdahlem, Reinholdem Messnerem, Arthurem C. Clarkem, Erichem von Danikenem, Edmundem Hillarym, Jimem Lovellem, Eugenem Cernanem a dalšími.
Napsal 10 knih - z toho dvě se staly bestsellery, za dvě z nich dostal literární cenu Egona Ervína Kische.
Spolu s Miroslavem Zikmundem, Miroslavem Náplavou a Vladimírem Krocem zachránil pozůstalost po českém skladateli, kameramanovi a dobrodruhovi Eduardu Ingrišovi.
Jeho celovečerní film Století Miroslava Zikmunda byl nejnavštěvovanějším dokumentárním filmem roku 2014 v českých kinech a byl nominován na Českého lva.
Petr je kulturním zmocněncem mongolské vlády v České republice.

pudelkova_nove-foto_orez.jpg

Vendula Pudelková

- cestovatelka, novinářka

Vendula Pudelková je studentkou žurnalistiky a mediálních studií na MU v Brně. Aktivně působí jako novinářka. Nesnáší stereotyp, je otevřena všem výzvám. Po své první návštěvě Afriky se do ní naprosto zamilovala a tak se snaží na tomto černém kontinentě trávit co nejvíce času. Arabskou část prozkoumávala ve čtyřicet let staré Ávii. U rovníku prozkoumávala zasněžené vrcholy Kilimanjara. Nezanevřela však ani na ostatní kontinenty. Zážitky ze svých cest publikovala na svém cestovatelském blogu. Pracovala pro portál Hedvabnastezka.cz. Úzce spolupracuje i s neziskovou organizací Kola pro Afriku, která posílá kola dětem do Gambie, aby jim usnadnila cestu ke vzdělání. V současné době působí jako průvodce ve Velké Británii. Kromě cestování je jejím velkým koníčkem i sport, a to lyže, běh a turistika. Řídí se heslem: Carpe diem, zkusit se má vše!

svaricek_orez.jpg

Rudolf Švaříček

- cestovatel a publicista

Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežením na polární kruh), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Jeho doménou je Indonésie a ostrov Nová Guinea a oblast Himálaje. Absolvoval ojedinělé horské výstupy (český prvovýstup na Carstensz).
Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy s rekordní návštěvností, pořádá happeningy.

Partneři festivalu

Mpmr CzechTourism Karlovy VARY Karlovarský kraj Cifft